شورای اسلامی شهر آغاجاری

دست به دست هم دهیم به مهر ... شهر خویش را کنیم آباد

مشکلات آب آشامیدنی شهر آغاجاری

   یکی از مشکلات بزرگ شهرآغاجاری فرسودگی شبکه ی آبرسانی شهر است . ازآنجا که احداث شبکه ی آب آشامیدنی شهر به اول انقلاب بازمی گردد وآن زمان این مهم با لوله های فارسیت انجام گرفت و به دلیل گذشت زمان وفرسودگی ونشت آب شکستگی ها روز به روز افزایش یافته و علاوه بر تأ ثیر بسیار بر کیفیّت  و کمیّت آب آشامیدنی آسیب بسیار زیادی به زیرساخت های سطح شهر از جمله خیابانها ، معابر ، منازل مسکونی و ... وارد نمود.

   هر چند میلیاردها تومان برای ارتقای کیفیّت وکمیّت آب شهر اختصاص داده شد البتّه جهت تأمین آب از رودخانه تا منبع ابتدای ایستگاه تصفیه ی آب ، امّا همه ی زحمات در شبکه ی فرسوده ی شهر به هدر می رود .

   مهم تراز اینها با توجه به اینکه سیستم فاضلاب شهر بهبهان در  حال تکمیل می باشد و شاید تا یکی دو سال آینده به بهره برداری برسد ، با ورود فاضلاب  شهر به رودخانه در صورت عدم رعایت نکات  بهداشتی آن وقت تازه آب آشامیدنی روستاهای پایین دست در طول مسیر رودخانه ی مارون و بالطبع آغاجاری که آب آشامیدنی را از رودخانه تأمین می کنند با مشکل عمده ای مواجه خواهند شد . شایسته است موضوع بطور جدی بررسی و پیگیری شود. و علاوه بر تأ مین اعتبار ویزه جهت تعویض شبکه ی فرسوده شهر، در خصوص خروجی فاضلاب شهر بهبهان دقّت لازم بعمل آید.

 

                                                  ناصری پور

                                                نائب رییس شورای اسلامی شهر آغاجاری

[ جمعه چهاردهم مرداد ۱۳۹۰ ] [ 8:12 ] [ شاپور آقائی ]

[ ]

       

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه