شورای اسلامی شهر آغاجاری

دست به دست هم دهیم به مهر ... شهر خویش را کنیم آباد

شورای اسلامی شهر آغاجاری

شاپور آقائی
شورای اسلامی شهر آغاجاری دست به دست هم دهیم به مهر ... شهر خویش را کنیم آباد

مشکلات آب آشامیدنی شهر آغاجاری

   یکی از مشکلات بزرگ شهرآغاجاری فرسودگی شبکه ی آبرسانی شهر است . ازآنجا که احداث شبکه ی آب آشامیدنی شهر به اول انقلاب بازمی گردد وآن زمان این مهم با لوله های فارسیت انجام گرفت و به دلیل گذشت زمان وفرسودگی ونشت آب شکستگی ها روز به روز افزایش یافته و علاوه بر تأ ثیر بسیار بر کیفیّت  و کمیّت آب آشامیدنی آسیب بسیار زیادی به زیرساخت های سطح شهر از جمله خیابانها ، معابر ، منازل مسکونی و ... وارد نمود.

   هر چند میلیاردها تومان برای ارتقای کیفیّت وکمیّت آب شهر اختصاص داده شد البتّه جهت تأمین آب از رودخانه تا منبع ابتدای ایستگاه تصفیه ی آب ، امّا همه ی زحمات در شبکه ی فرسوده ی شهر به هدر می رود .

   مهم تراز اینها با توجه به اینکه سیستم فاضلاب شهر بهبهان در  حال تکمیل می باشد و شاید تا یکی دو سال آینده به بهره برداری برسد ، با ورود فاضلاب  شهر به رودخانه در صورت عدم رعایت نکات  بهداشتی آن وقت تازه آب آشامیدنی روستاهای پایین دست در طول مسیر رودخانه ی مارون و بالطبع آغاجاری که آب آشامیدنی را از رودخانه تأمین می کنند با مشکل عمده ای مواجه خواهند شد . شایسته است موضوع بطور جدی بررسی و پیگیری شود. و علاوه بر تأ مین اعتبار ویزه جهت تعویض شبکه ی فرسوده شهر، در خصوص خروجی فاضلاب شهر بهبهان دقّت لازم بعمل آید.

 

                                                  ناصری پور

                                                نائب رییس شورای اسلامی شهر آغاجاریتاريخ : جمعه چهاردهم مرداد ۱۳۹۰ | 8:12 | نویسنده : شاپور آقائی |
.: Weblog Themes By SlideTheme :.